Activ NO drink + spray, objav storočia zázračná molekula oxid dusnatý

video
video

Nové infomrácie o molekule NO a Covid 19. Chráň seba a rodinu. Chcem viac info

Activ NO drink – OBJEDNAŤ

Objav storočia, molekula NO. Bola o tom napísaná celá kniha s názvom ANO NO. Lekár Louis Ignarro získal za tento objav nobelovú cenu.

Len málo laikov vie, že bunky vystielajúce vnútrajšok našich ciev dokážu produkovať tzv. oxid dusnatý (NO), látku, ktorá ich rozširuje a umožňuje reguláciu krvného obehu v každej časti tela. Za tento objav dostal profesor farmakológie Dr. Louis Ignarro, Američan talianskeho pôvodu, Nobelovu cenu za medicínu. Je pravda, že produkty podporujúce tvorbu oxidu dusnatého (NO) v cievach napomáhajú osviežujúcemu spánku a celkovo vyššej miere energie.

Vedeli ste, že srdcovo-cievne ochorenia spôsobia úmrtnosť až 49% Slovákom? 49% úmrtí na Slovensku je z dôvodu zlyhania srdca. Je to aj pre to, že vysoký tlak, cholesterol, alebo nesprávna funkcia srdca nebolia. Mnohí netušia o nejakom probléme.

Zdroj

Použitie: doplnenie Activ NO –  piť 1 sáčok 1 x denne (doporučujeme v priebehu dňa)

VIDEO – NO molekula – Oxid dusnatý

Využitie účinku molekuly NO je samozrejme výrazne väčšie. Blahodárne pôsobý na regeneráciu srdcovo cievneho systému.
– regeneruje cievy + rieši zápalové ochorenia ciev
– predchádza infarktu a mozgovej príhode
– prekrvuje ceivy a zabraňuje usádzaniu zrazenín
– Activ NO drink – vysoký účin ok vstrebateľnosti

Vedeli ste že? Najviac infarktov a mozgových príhod je medzi 3 – 5 hodinou ráno, čo môže súvisieť s nedoslatkom NO v tele.

Nedostatok kyslíka v krvi môže spôsobiť aj prekyslenie a teda aj živnú pôdu na vytvorenie vírusov, plesní a aj nádorových ochorení. Zmeraj si okysličenie v krvi.

Produkt Activ NO drink zvyšuje účinok ostatných produktov Activstar. Vypiť 30 min pred

L-Arginin AKG – aminokyselina, ktorá sa podieľa v tele na tvorbe oxidu dusnatého NO, reguluje krvný tlak

L-Citruline DL Malate (2:1) – výrazne zlepšuje prekrvenie svalstva, mäkkých tkanív, pomáha mužov dosiahnuť rýchlejšie erekciu, rozširuje cievy a dodáva energiu, znižuje hladinu škodlivého amoniaku v krvi

Extrakt z kôry borovice 95% – silný antioxidant, ktorý ochraňuje bunky pred voľnými radikálmi, znásobuje účinok L-Argininu

Vitamínový premix (vitamín C, E, B3, B5, B2, B6, B1, B12, kyselina listová, Biotín) – komplex vitamínov skupiny B, podporujú premenu potravy na energiu a znižujú pocit únavy, vitamín C – silný antioxidant

Výrobok môže javiť známky hydroskopickosti (hrudkovanie), ktoré nemá vplyv na zloženie, účinok, rozpustnosť ani iné vlastnosti výrobku.

Zlepšuje saturáciu krvi.

Produkt Activ NO spray zvyšuje účinok ostatných produktov Activstar. Striekať 5 x denne na vnútornú stranu zápästia, alebo iné pulzné miesta.

L-ARGINÍN – JE AMINOKYSELINA, KTORÁ SA PODIEĽA V TELE NA TVORBE OXIDU DUSNATÉHO NO. TEN MÁ ÚLOHU AKO SIGNÁLNA MOLEKULA. PÔSOBÍ NA ÚPRAVU KRVNÉHO TLAKU A STARÁ SA O DOBRÝ STAV SRDCOVO CIEVNEHO SYSTÉMU.

L-CITRULINE MALATE (2:1) – VÝRAZNE ZLEPŠUJE PREKRVENIE SVALSTVA, MÄKKÝCH TKANÍV, ROZŠIRUJE CIEVY A DODÁVA ENERGIU.

BETAÍN – JE V ORGANIZME ZAPOJENÝ DO BIOSYNTÉZY HOMOCYSTEÍNU A ÚČINNE ZNIŽUJE JEHO HLADINU V KRVI A TÝM REDUKUJE RIZIKO SRDCOVÝCH OCHORENÍ A INFARKTU. HOMOCYSTEÍN JE SILNÝ OXIDANT, KTORÝ PRODUKUJE VOĽNÉ RADIKÁLY. SVOJIM PÔSOBENÍM V ORGANIZME SPÔSOBUJE TO ŽE CIEVNE STENY A VLÁSOČNICE STRÁCAJÚ PRUŽNOSŤ A TÝM PRISPIEVA K OPOTREBOVANIU CIEVNEHO SYSTÉMU.

HYDROLÁT Z KÔRY BOROVICE PÍNIOVEJ – OBSAHUJE SILNÉ ANTIOXIDANTY A VITAMÍNY, KTORÉ OCHRAŇUJÚ BUNKY PRED ÚČINKAMI VOĽNÝCH RADIKÁLOV A ZNÁSOBUJÚ ÚČINKY L-ARGINÍNU.
HYDROLÁT Z KÔRY BOROVICE PÍNIOVEJ OBSAHUJE SILNÉ ANTIOXIDANTY A VITAMÍNY, KTORÉ OCHRAŇUJÚ BUNKY PRED ÚČINKAMI VOĽNÝCH RADIKÁLOV A ZNÁSOBUJÚ ÚČINKY L-ARGINÍNU.

Homocysteín ako všeobecný ukazovateľ celkového zdravotného stavu. (Tichá hrozba)

Homocysteín je aminokyselina, ktorá sa v malom množstve vyskytuje vo všetkých bunkách nášho tela. V plazme cirkuluje viazaný na bielkoviny v oxidovanej forme. Jeho hladina úzko súvisí s vitamínmi B6, B12 a B9, ktoré sú zodpovedné za jeho spracovanie. Vzniká z metionínu, ktorý je esenciálnou aminokyselinou a prijímame ju výlučne v potrave, pretože telo si ju nedokáže samé vytvoriť. Vysoká hladina homocysteínu sa často spája s civilizačnými ochoreniami, najmä srdcovo-cievnymi.

Rizikový faktor kardiovaskulárnych chorôb.
Množstvo homocysteínu (Hcy) v krvi je jedným z najlepších objektívnych ukazovateľov nášho zdravia a dĺžky života. Vysoká hladina homocysteínu je významným rizikovým faktorom pre množstvo ochorení, napr.: infarkt myokardu, mozgová príhoda, rakovina, cukrovka, zdravotné problémy súvisiace so štítnou žľazou, neurologické ochorenia ako Parkinson a Alzheimer, depresia, schizofrénia, neplodnosť, chronická bolesť, poruchy trávenia, osteoporóza, znížená imunita, alergia, ekzém, obezita, makulárna degenerácia, predčasný potrat, vrodené chyby, defekty vo vývoji nervovej sústavy dieťaťa. Vplyvom zvýšenej hladiny homocysteínu vzniká aj ochorenie predčasného starnutia.

Pri zisťovaní hladiny homocysteínu v krvi vidieť často súvislosť medzi obezitou a metabolickou poruchou, teda poruchou spracovania lipidov, zvýšenou hladinou cholesterolu, vysokým krvným tlakom a cukrovkou II. typu.

Vyšetrenie má význam pre zhodnotenie trombotických stavov, rizika vývoja srdcovo-cievnych ochorení, monitorovanie liečebných intervencií pri vysokom tlaku, ochorení srdca, metabolizmu lipidov, pri cukrovke, nadváhe, pre posúdenie vrodených porúch.
Čo je vlastne homocysteín?
Homocysteín je aminokyselina, ktorá obsahuje síru. Fyziologicky nám koluje v krvi a stáva sa však nebezpečnou, ak je jej hladina v krvnej plazme vyššia ako 6,3 mol/l, čo môže byť príčinou srdcového infarktu (10 – 12 %) a cievnej mozgovej príhody (30 – 40 %).
Iba 10 percent obyvateľov žijúcich v krajinách EÚ má optimálnu hladinu homocysteínu a celá tretina európskej populácie vykazuje rizikové hodnoty.
Optimálna hodnota je 6 μmol / l a menej, kľúčom však je vek osoby. Ľudia, ktorí majú hladinu homocysteínu 6 mmol / l a menej, spravidla nebývajú chorí, a tieto hodnoty sú bez klinického významu.

Za posledných 50 rokov zomiera na kardiovaskulárne a onkologické ochorenia čoraz viac ľudí. Deje sa to aj napriek zvýšenému úsiliu lekárskej starostlivosti a množstvu liekov.

Medicína dodnes nepozná skutočné príčiny civilizačných chorôb. Výskum ukazuje, že na zhoršenom stave zdravia sa významne podieľa zmena zloženia stravy.
Ľudia v súčasnosti konzumujú príliš veľa živočíšnych bielkovín a priemyselne spracovaných potravín. Nástup chémie, umelých hnojív a pesticídov spôsobil, že zelenina a ovocie majú oveľa menej vitamínov a minerálov ako predtým. To spôsobilo celkové zhoršenie biochemického zdravia ľudí.
Viaceré vedecké štúdie preukázali, že významnou príčinou civilizačných chorôb je zvýšená hladina homocysteinu ( Hcy) v krvi. Táto toxická látka vzniká pri štiepení bielkovín. Usádza sa v bunkách, cievach a tkanivách podobne ako cholesterol. Vďaka tomu začína telo predčasne starnúť a jednotlivé orgánové systémy prestávajú plniť svoju funkciu.

Ak si chcete udržať optimálnu hladinu homocysteínu a vyvarovať sa civilizačných chorôb, užívajte v dostatočnom množstve vitamíny B6, B12 a kyselinu listovú, ktoré máme aj v produktoch ktoré doporučujeme.

Doporučujeme : ACTIV NO SPREJ OBJEDNAŤ
: BETAÍN JE V ORGANIZME ZAPOJENÝ DO BIOSYNTÉZY HOMOCYSTEÍNU A ÚČINNE ZNIŽUJE JEHO HLADINU V KRVI A TÝM REDUKUJE RIZIKO SRDCOVÝCH OCHORENÍ A INFARKTU. HOMOCYSTEÍN JE SILNÝ OXIDANT, KTORÝ PRODUKUJE VOĽNÉ RADIKÁLY. SVOJIM PÔSOBENÍM V ORGANIZME SPÔSOBUJE TO ŽE CIEVNE STENY A VLÁSOČNICE STRÁCAJÚ PRUŽNOSŤ A TÝM PRISPIEVA K OPOTREBOVANIU CIEVNEHO SYSTÉMU.

Produktová ochutnávka + vzorka Activ NO.

Video o WIWE na srdce

Korekcia porúch erekcie Pycnogenolom pri liečbe depresie a ich vzťah k oxidačnému stresu

MUDr. Andrej Smetánka1, doc. MUDr. Igor Ondrejka, PhD.2

1Psychiatrická a sexuologická ambulancia, Bojnice 2Psychiatrická klinika JLF UK a UNM, Martin

Cieľom práce je poskytnúť pohľad na vznik erektivnej dysfunkcie po podaní antidepresív, na vzťah depresie, erektivnej dysfunkcie a oxidačné- ho stresu ako nerovnováhy medzi voľnými radikálmi a antioxidantmi. V ďalšej časti práce opisujeme úlohu oxidu dusnatého v mechanizme fungovania erekcie, depresie a možnosť ich terapeutického ovplyvnenia hlavne so zameraním sa na korekciu oxidačného stresu pomocou antioxidantov typu polyfenolov a flavonoidov reprezentovaných doplnkom výživy Pycnogenolom. Na záver autori poskytujú 2 kazuistiky.

Dr. Louis J. Ignarro, laureát Nobelovej ceny za medicínu, objavil „molekulu“ kardiovaskulárneho zdravia – oxid dusnatý. NO je signálna molekula, ktorá vzniká v tele a pôsobí ako vazodilátor umožňujúci reguláciu krvného toku v každej časti tela. Prvá praktická aplikácia výskumu Dr. Ignarro viedla k vývoju Viagry. NO uvoľňuje a rozširuje cievy, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, ktoré sú príčinou srdcového infarktu alebo mozgovej mŕtvice, reguluje krvný tlak a hromadeniu plátov v cievach.
Teraz zostavil program na zvýšenie odolnosti kardiovaskulárneho systému voči starnutiu, ktorý spočíva v udržiavaní čistého a pružného krvného riečiska pomocou zvýšenej produkcie NO. Program nie je náročný, pri jeho dodržiavaní nie je nutné zásadne meniť životný štýl. Zahŕňa užívanie potravinových doplnkov na stimuláciu produkcie NO, ďalej stravu obsahujúce potraviny podporujúce NO a nenáročný cvičebný program.
Dr. Louis J. Ignarro je uznávaným profesorom farmakológie na lekárskej fakulte Kalifornskej univerzity v Los Angeles. V roku 1998 mu bola udelená Nobelova cena za medicínu za výskum oxidu dusnatého.
Úryvok z úvodu:

Kniha Program Ano NO vám znalosti o NO (oxid dusnatý) pomôže rozšíriť. Naše objavy môžu pomôcť mnohým miliónom ľudí chrániť srdce a vaskulárny systém, dokonca aj tým, ktorí sú už srdcovým ochorením postihnutí. Ak sa podarí nám v dohľadnej dobe vykoreniť srdcové ochorenia, mohlo by tak byť zachránené mnoho ľudských životov.

Knihu Program Ano NO som napísal preto, aby som vám odovzdal životne dôležité informácie, ktoré vám umožní prežiť dlhý život plný energie. Budete dodržovať môj jednoduchý, vyskúšaný režim pre vzšení telesnej produkcie oxidu dusnatého, ktorý som nazval Áno NO, urobíte prvé kroky k tomu, aby sa srdcový infarkt i mozgová mŕtvica stali minulosťou. Verím, že už čoskoro sa výskyt kardiovaskulárnych ochorení všeobecne zníži tak, ako to lekárska veda ešte pred desiatimi rokmi nepredpokladala ani v tých najoptimistickejších odhadoch.

Ak sa pustíte do môjho trojzložkového programu, ktorý má pomôcť vášmu kardiovaskulárnemu systému vzdorovať veku zvýšenou produkciou NO, môžete znížiť krvný tlak a zachovať průchovnost a pružnosť cievneho systému. Bez toho aby ste museli zásadne meniť svoju životosprávu, budete vyživovať každú bunku v tele – jednoducho tým, že do svojho jedálnička zaradíte potreviny s priateľským vzťahom k NO, budete užívať cielené potravinové doplnky a dodržiavať mierny, nezaťažujúce fitness program ušitý na mieru vášmu zdravotnému stavu a vašej kondíciu.
Každá jednotlivá časť programu má sama o sebe kladný vplyv na kardiovaskulárny systém, ale v spojení s programom Áno NO, vďaka procesu, ktorý sa nazýva súčinnosť (synergie), je dosiahnutý účinok veľmi silný. Obrazne povedané, v tomto prípade je celok väčší ako súčet jeho častí – každá zložka programu nielenže sama prispieva k tvorbe NO, ale podporuje aj schopnosť ostatných zložiek jeho produkciu zvyšovať.

VEDA o NO:
Rýchlokurz o neuveriteľných schopnostiach zázračnej molekuly

V súčasnej dobe je oxid dusnatý považovaný za najvýznamnejšiu molekulu v tele, absolútne zásadné pre vaše zdravie.

Bolo dokázané vedeckými pracovníkmi, že rozdiel medzi zdravím a chorobou je často otázkou toho, na akej úrovni NO vo vašom tele funguje. NO sa môže stať doslova otázkou života a smrti.

NO pomáha udržiavať pružnosť ciev, lebo je to „signálne molekula“, ktorá oznamuje cievam, že je potrebné, aby sa rozšírili.

Teraz vieme, že je možné zvrátiť kardiovaskulárne poškodenie pomocou „zázračnej molekuly,“ oxidu dusnatého, ktorý si telo samo vyrába.

Oxid dusnatý je účinná signálna molekula, ktorá sa vyskytuje v kardiovaskulárnom a nervovom systéme aj v celom tele. NO preniká membránami a vysiela konkrétne správy alebo biologické signály, ktoré regulujú bunkovú činnosť a dávajú telu príkazy na vykonanie určitej funkcie. NO ovplyvňuje funkciu skutočne všetkých telesných orgánov, vrátane pľúc, pečene, obličiek, žalúdka, genitáIií a samozrejme srdce.

K mnohým životne dôležitým úlohám, ktoré NO vykonáva, patrí jeho úloha vazodilatátora, čo znamená, že pomáha regulovať prietok krvi do každej časti tela. NO uvoľňuje a rozširuje cievy, aby krv mohla účinne zásobovať srdce. NO takisto zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, ktoré sú pôvodcami mozgovej mŕtvice a srdcového infarktu, a reguluje krvný tlak.

K ďalším kľúčovým rolám NO patrí jeho pôsobenie na spomaľovanie tvorby aterosklerotických plátov v cievach.

Imunitný systém využíva NO k ničeniu infekčných baktérií, vírusov a parazitov a dokonca obmedzuje bujnenie určitých typov rakovinových buniek. U osôb s miernym až ťažkým diabetom môže oxid dusnatý zabrániť rade bežných, ale závažných komplikácií týkajúcich sa predovšetkým poruchy krvného toku. NO má tiež zásadný význam pre fungovanie pamäti, pretože mozog ho využíva na ukladanie a vybavovanie dlhodobých spomienok aj na prenos informácií. V súčasnej dobe sa zaoberáme významnou úlohou, ktorú NO zrejme zohráva v prevencii Alzheimerovej choroby.

Nobelov výbor vo svojom tlačovom vyhlásení vyhlasuje cenu za medicínu za rok 1998 udelenú za prevratný výskum oxidu dusnatého, ktorý odhalil množstvo funkcií „zázračné molekuly“ NO. Výňatok z tlačového vyhlásenia:
napr.
Diagnostické analýzy: Analýzou produkcie NO napr. Z pľúc alebo z čriev môžu byť odhalená zápalové ochorenia. Používa sa pre diagnostikovanie astmy, zápalu hrubého čreva alebo ďalších chorôb.
Oxid dusnatý je vyrábaný tiež nervovými bunkami v mozgu a v pľúcach. Keď nervy v pľúcach uvoľní NO, vyvolá táto molekula bronchodilatáciu čiže rozšírenie dýchacích ciest.
Z toho vyplýva, že oxid dusnatý je schopný zbránit (prevencia) veľkým problémom spojené s ochorením pľúc vrátane zápalovým ochorením pľúc. (Aktuálne hlavne vsoučasné situácii) Oxid dusnatý má totiž veľmi dobre protizápalové účinky.

Totiž ked pridá k pľúcnemu lekárovi, že máte problémy s pľúcami, tak Vám dá dýchať do špeciálneho prístrojov. Ten ked ukáže zvýšené množstvo oxidu dusnatého v pľúcach, tak lekár konštatuje infekčné ochorením pľúc. Totiž oxid dusnatý pokial Zisti, ze mate zápal v pľúcach, tak sa snaží dostať do pľúc a likvidovať ho. Preto je tam vo väčšej Mier a Preto lekár konštatujú zanet pľúc. A koronavírus je zákerná infekčné ochorenie pľúc. Takže máme v rukách Niečo čím mozme zaplniť diery na trhu a to v miliónoch kusoch. Príroda, telo je najlepší lekár a vie, že tento problém má riešiť oxidom dusnatý a Preto ho tam posiela.

Komu môžeme s produktom Activ NO drink pomôcť? Každému kto má cievy, problémy s nimi a chce predchádzať srdcovo cievnym ťažkostiam.

Koho môžete osloviť s produktom Activ NO k spolupráci? Toto je jednoducho predajný kontaktný produkt v jednorázových sáčkoch (vhodné ako vzorky) a každý si môže kúpiť toľko kusov, koľko chce. Základ je vyskúšať a povedať pár slov s tu písaných. Oslov na spoluprácu (eshopy, reštaurácie, hotely, fitness centrá, kardiológov, liečiteľov, cievnych odborníkov, obchody s doplnkami stravy a iné…)

Plagáty A4

Upozornenie. Tento materiál nie je možné voľne šíriť bez predošlého písomného súhlasu majiteľa ,,Activstar academy,, Spoločnosť Activstar si vyhradzuje všetky práva. Slúži výhradne na vzdelávacie účely

Zároveň upozorňujeme, že postupy v tomto materiály nezaručujú úspech v spoločnosti Activstar, ale mnohým partnerom spoločnosti Activstar pomohli v kariérnom raste v dosahovaných výsledkoch.


Spoločnosť KNOW Bio, LLC priniesla prvý definitívny dôkaz, že oxid dusnatý (NO) môže inhibovať vírusovú reprodukciu SARS-CoV-2, ľudského koronavírusu, ktorý spôsobuje COVID- 19.
Oxid dusnatý je molekula, ktorú telo prirodzene produkuje, aby regulovala prietok krvi, kontrolovala zápaly a chránila sa pred napadnutím mikroorganizmami.
KNOW Bio ukazuje, že terapeutiká na báze oxidu dusnatého musia byť súčasťou proaktívnej reakcie na pandémiu COVID-19.
Tieto míľniky in-vitro experimenty sa uskutočnili testovaním viacerých zlúčenín uvoľňujúcich oxid dusnatý proti vírusu SARS-CoV-2 divokého typu v nezávislom laboratóriu s hlbokou históriou antivírusových výskumov.
Na infikované bunky VERO E6 sa aplikovali terapeutické dávky (<200 uM), ktoré vykazovali od dávky závislý účinok na vírusovú replikáciu.
Výsledkom bolo viac ako 99,9% zníženie vírusu pozorované po 24 hodinách oproti vírusu pozorovanému na neošetrených bunkách.
Ďalej na neinfikované bunky nedošlo k žiadnemu cytotoxickému vplyvu (poškodenie buniek alebo smrť bunky).
„Sme prví, ktorí potvrdili silnú biologickú aktivitu oxidu dusnatého proti SARS-CoV-2, novému koronavírusu, ktorý spôsobuje COVID-19,“ uviedol Neal Hunter , výkonný riaditeľ spoločnosti KNOW Bio, LLC.
„Ako líder vo vývoji terapií založených na NO sme mali pocit, že sme v najlepšej pozícii, aby sme dokázali, že NO je účinný proti tomuto vírusu.“
„Rozsiahla literatúra podporujúca funkciu oxidu dusnatého ako širokospektrálneho antimikrobiálneho činidla ukazuje, že prístupy založené na oxide dusnatom môžu hrať úlohu pri prevencii, obmedzovaní a / alebo liečbe pľúcnych následkov COVID-19,“ uviedol Mark Schoenfisch , Ph. D., hlavný vedecký pracovník, KNOW Bio, LLC.
Oxid dusnatý (NO) bol hlásený pre:
Inhibujte infekciu koronavírusom zmenou väzby špičkových proteínov a narušením schopnosti vírusu pripojiť sa k receptoru a infikovať ľudské bunky.
Inhibujte vírusovú replikáciu koronavírusu vo vnútri infikovanej bunky spomalením produkcie vírusovej RNA – výsledkom je menej vlákien RNA a vírusových kópií.
Inhibujte uvoľňovanie reprodukovaného vírusu zabránením smrti hostiteľských buniek interferenciou s aktivitou kaspázy – častice reprodukovaného vírusu tak zostávajú v infikovanej bunke a šíri sa menej vírusových častíc, aby infikovali ďalšie bunky.
„Získali sme nové poznatky o účinných koncentráciách, rýchlostiach uvoľňovania a mechanizme pôsobenia oxidu dusnatého proti ľudskému koronavírusu – poskytujúc cenné poznatky o bezpečnosti a účinnosti,“ pokračoval Schoenfisch.
Očakáva sa, že predloženie na uverejnenie a preskúmanie peer review pred koncom roka.
„Narušujú sa milióny životov a státisíce ľudí sa stratili kvôli tomuto desivému vírusu,“ pokračoval Hunter. „Naše objavy jasne ukazujú, že terapeutiká na báze oxidu dusnatého musia byť súčasťou každej dobre premyslenej reakcie na pandémiu COVID-19.“
O spoločnosti KNOW Bio, LLC KNOW Bio, LLC je inkubátor prírodných vied zameraný na využitie svojho rozsiahleho portfólia duševného vlastníctva v oblasti oxidu dusnatého na predefinovanie štandardu starostlivosti o množstvo chorôb a stavov.
Referencie:
Adusumilli, NC, Zhang, D., Friedman, JM & Friedman, AJ Využitie oxidu dusnatého na prevenciu, obmedzenie a liečenie závažných pľúcnych následkov COVID-19.
Oxid dusnatý – Biology and Chemistry zv. 103 4–8 (2020)
Åkerström, S., Gunalan, V., Keng, CT, Tan, YJ & Mirazimi, A.
Dvojitý účinok oxidu dusnatého na replikáciu SARS-CoV: Je ovplyvnená produkcia vírusovej RNA a palmitoylácia proteínu S. Virology 395 , 1–9 (2009).
Åkerström, S. a kol. Oxid dusnatý inhibuje cyklus replikácie ťažkého akútneho respiračného syndrómu koronavírusu. J. Virol . 79 , 1966–1969 (2005).
Kim, PKM, Kwon, YG, Chung, HT & Kim, YM Regulácia kaspáz oxidom dusnatým. in Annals of the New York Academy of Sciences vol. 962 42–52 (New York Academy of Sciences, 2002).
ZDROJ VEDIEŤ Bio, LLC
—————————————————————————————–
PYCNOGENOL pri chronickej žilovej nedostatočnosti

 
Cieľom našej štúdie bolo zistiť účinnosť lieku Pycnogenol – extraktu z kôry francúzskej borovice – pri liečbe chronickej žilovej nedostatočnosti (CVI).
Štúdia pozostávala z dvojito zaslepenej fázy – v ktorej bolo prijatých 20 pacientov, ktorí boli náhodne liečení placebom alebo pycnogenolom (100 mg 2 3/deň počas 2 mesiacov) – a z otvorenej fázy, v ktorej bolo ďalších 20 pacientov liečených pycnogenolom v rovnaký rozvrh dávkovania.
Celkovo bolo zaradených 40 pacientov; 30 z nich bolo liečených Pycnogenolom a 10 placebom.
Pycnogenol výrazne zlepšil ťažkosť nôh a podkožný edém; žilový tlak bol tiež výrazne znížený liečbou Pycnogenolom, čím sa pridal ďalší klinický dôkaz k jeho terapeutickej účinnosti u pacientov s CVI.
Pycnogenol bol účinný, pravdepodobne buď stabilizáciou kolagénnej subendoteliálnej bazálnej membrány alebo vychytávaním voľných radikálov, alebo kombináciou týchto aktivít.
Klinicky sa znížil únik kapilár, perivaskulárny zápal a subkutánny edém.
Bezpečnosť použitia Pycnogenolu je demonštrovaná nedostatkom vedľajších účinkov alebo zmenami v biochémii krvi a hematologických parametroch. Pycnogenol možno preto odporučiť na prevenciu a liečbu CVI a súvisiacich veno-kapilárnych porúch.
Zlepšenie znakov a symptómov chronickej žilovej nedostatočnosti a mikroangiopatie s Pycnogenolom: prospektívna, kontrolovaná štúdia
Cieľom tejto štúdie bolo vyhodnotiť klinickú účinnosť štandardizovaného extraktu z borovicovej kôry z francúzskej morskej borovice Pycnogenol u pacientov s ťažkou chronickou žilovou nedostatočnosťou (CVI). 98 subjektov so symptomatickým CVI a edémom bolo náhodne zaradených do jednej skupiny liečenej 150 mg pycnogenolu iba denne, do ďalšej skupiny iba s pančuchami a do tretej skupiny s pycnogenolovými aj elastickými pančuchami. Priemerný ambulantný venózny tlak (AVP) pri zaradení bol 58 +/- 7 mm Hg (rozsah 48-60 mm Hg) s časom doplňovania (RT) <12 s (priemer 7 +/- 2 s). Trvanie ochorenia bolo v priemere 6,0 +/- 3,1 roka. Pri zaradení neboli žiadne rozdiely v AVP alebo RT medzi 3 skupinami a mikrocirkulačné a klinické hodnotenia boli porovnateľné. Po 8 týždňoch liečby došlo k významnému zníženiu rýchlosti opuchu členka, kľudového toku, transkutánny pO (2) a skóre klinických symptómov vo všetkých skupinách s výrazne lepšími výsledkami pre kombinovanú liečbu. Samotný pycnogenol bol pre všetky parametre účinnejší ako samotná kompresia (p <0,05). Neboli pozorované žiadne vedľajšie účinky; súlad a znášanlivosť boli veľmi dobré. Táto štúdia potvrdzuje významnú klinickú úlohu Pycnogenolu pri riadení, liečbe a kontrole CVI aj v kombinácii s kompresiou.
Rýchle zmiernenie prejavov/symptómov pri chronickej žilovej mikroangiopatii s pycnogenolom: prospektívna, kontrolovaná štúdia.
 
Cieľom tejto štúdie bolo zistiť klinickú účinnosť perorálneho Pycnogenolu (Horphag Research Ltd, UK) u pacientov s ťažkou chronickou žilovou insuficienciou. Pacienti s ťažkou žilovou hypertenziou (chronická žilová insuficiencia, opuch členkov) a s anamnézou venóznych ulcerácií boli liečení Pycnogenolom. Pacienti dostávali perorálny Pycnogenol (50 mg kapsuly, 3 krát denne, celkovo 150 mg denne) počas 8 týždňov. Skupina 21 pacientov bola zaradená do liečebnej skupiny a 18 ekvivalentných pacientov bolo pozorovaných ako kontrola (žiadna liečba počas obdobia pozorovania). Všetkých 21 pacientov (vek 53 rokov; rozsah 42-60 rokov; M: F = 11: 10) v liečebnej skupine dokončilo 8-týždňovú štúdiu. Obdobie sledovania ukončilo aj 18 kontrol. Nedošlo k žiadnym výpadkom. Priemerný ambulantný venózny tlak bol 59,3 (SD 7,2; rozsah 50-68) s dobou doplňovania kratšou ako 10 sekúnd (priemer 7,6; SD 3). Medzi liečbou a kontrolnými pacientmi neboli žiadne rozdiely v ambulantnom venóznom tlaku ani v čase doplňovania. Trvanie choroby-od prvých prejavov/symptómov-bolo v priemere 5,7 roka (SD 2.1). Po 4 a 8 týždňoch u všetkých subjektov liečených Pycnogenolom mikrocirkulačné a klinické hodnotenia naznačovali progresívny pokles kožného toku, čo naznačuje zlepšenie úrovne mikroangiopatie; významný pokles kapilárnej filtrácie; významné zlepšenie symptomatického skóre; a zníženie edému. V ovládacích prvkoch neboli žiadne viditeľné účinky. Táto štúdia záverom potvrdzuje rýchlu klinickú účinnosť Pycnogenolu u pacientov s chronickou žilovou nedostatočnosťou a žilovou mikroangiopatiou. Štúdia poukazuje na významnú klinickú úlohu Pycnogenolu pri zvládaní, liečbe a kontrole tohto bežného klinického problému. Liečba môže byť tiež užitočná na prevenciu ulcerácií kontrolou hladiny žilovej mikroangiopatie.
Pycnogenol® (extrakt z kôry borovice francúzskej) na liečbu chronických porúch.
 
Doterajší stav techniky Oxidačný stres sa podieľa na vývoji mnohých stavov vrátane rakoviny, artritických porúch a kardiovaskulárnych chorôb. Pycnogenol (®), prírodný výživový doplnok získaný z extraktu z kôry borovice francúzskej, je štandardizovaný tak, aby obsahoval 70% prokyanidínu, ktorý je silným antioxidantom. Pycnogenol (®) sa predáva ako doplnok na prevenciu alebo liečbu širokého spektra chronických stavov.
Tento prehľad obsahuje 15 štúdií s celkom 791 účastníkmi, ktorí hodnotili Pycnogenol (®) na liečbu siedmich rôznych chronických porúch. Patria sem astma (dve štúdie; N = 86), porucha pozornosti a hyperaktivity (jedna štúdia; N = 61), chronická žilová insuficiencia (dve štúdie; N = 60), diabetes mellitus (štyri štúdie; N = 201), erektilná dysfunkcia (jedna štúdia; N = 21), hypertenzia (dve štúdie; N = 69) a osteoartritída (tri štúdie; N = 293). Dve zo štúdií boli vykonané výhradne u detí; ostatní zahŕňali dospelých. Vzhľadom na malú veľkosť vzorky, obmedzený počet pokusov na stav, odchýlky v hodnotených výsledkoch a použitých výsledných opatreniach, ako aj riziko zaujatosti v zahrnutých štúdiách, žiadne definitívne závery týkajúce sa účinnosti alebo bezpečnosti Pycnogenolu ( ®) sú možné.
Pycnogenol® pri chronickej žilovej nedostatočnosti a príbuzných žilových poruchách.
 
Tento prehľad poskytuje aktualizáciu biologického profilu Pycnogenolu z hľadiska jeho použitia v liečbe chronickej žilovej nedostatočnosti (CVI) a súvisiacich žilových porúch, ako je hlboká žilová trombóza (DVT), posttrombotický syndróm, diaľkový vzduch cestovateľský edém nohy, žilové vredy a akútne hemoroidy. Pycnogenol je extrakt z kôry francúzskej prímorskej borovice vyrobený z vonkajšej kôry Pinus pinaster Ait. subsp. atlantica. Vďaka silným antioxidačným, protizápalovým a vazodilatačným aktivitám, antitrombotickým účinkom a vlastnostiam stabilizujúcim kolagén je jedinečne schopný zamerať sa na mnohostrannú patofyziológiu CVI a súvisiace žilové poruchy. Klinické štúdie ukázali, že môže zmierniť edém nôh pri CVI, topickou aplikáciou a/alebo perorálnym podaním znížiť výskyt trombózy hlbokých žíl počas diaľkových letov a zlepšiť hojenie žilových vredov a epizód hemoroidov. Tento prehľad vyzdvihuje zistenia klinického výskumu o bezpečnosti, zhode a účinnosti Pycnogenolu vrátane jeho použitia v kombinovaných výrobkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *